Atrakcje

Jastrzębia Góra

Plaża

Jastrzębia Góra

Plaża w Jastrzębiej Górze zachęca różnorodnością linii brzegowej oraz bogactwem atrakcji. Znajduje się nad klifowym wybrzeżem, oferującym kamieniste i piaszczyste odcinki. Warto zauważyć zróżnicowaną linię klifów, gdzie niektóre miejsca wymagają pokonania kilkuset stopni, a inne ledwie kilkudziesięciu. Plaża tętni życiem przez cały sezon letni, przyciągając miłośników zachodów słońca oraz nocnych imprez przy ognisku.

Jastrzębski klif

Jastrzębski Klif najwyższy na wybrzeżu Bałtyku, przyciąga uwagę swoją imponującą sylwetką. Nazwa tego naturalnego cudu nawiązuje prawdopodobnie do jastrzębia, symbolicznego króla, który niegdyś panował nad okolicą Jastrzębiej Góry i jej przybrzeżnymi klifami. Klif o wysokości 33 metrów zapewnia turystom spektakularne widoki zachodów słońca oraz możliwość relaksujących spacerów w otoczeniu uzdrawiającego morskiego aerozolu. Wzdłuż krawędzi jastrzębskiego klifu przebiega niebieski szlak turystyczny, zachęcając do odkrywania uroków tego wyjątkowego miejsca.

Promenada Światowida

W sezonie letnim, Promenada Światowida staje się sercem rozrywki w Jastrzębiej Górze. To tutaj Turyści mogą delektować się nie tylko pysznymi posiłkami, muzyką i tańcem, ale także spędzać czas z rodziną, korzystając z bogatej oferty lokalnych kawiarni, sklepów z pamiątkami oraz wielu atrakcji rozrywkowych, takich jak drink-bary, puby, kluby i dyskoteki, które rozkwitają wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni. Przy samej Promenadzie znajduje się uroczy skwer z fontanną oraz liczne miejsca do relaksu. Natomiast na końcu Promenady, goście mogą podziwiać malowniczy punkt widokowy oraz zejście na plażę.

Więcej informacji o Jastrzębiej Górze znajdziesz na www.jastrzebiagora.pl